YA DEVLET BAŞA, YADA KAHROLMAYA AZ KALDI !

2015-06-21 12:57:00
YA DEVLET BAŞA, YADA KAHROLMAYA AZ KALDI ! |  görsel 1

Her olumsuz şeyin sorumlusu olarak devleti hedef göstermek; Türkiye'de sağından soluna, şeriatcısından, liberaline, milliyetcisinden, küreselcisine, sosyalistinden kapitalistine, milliyetcisinden şeriatcısına kadar genis bir kesimde pirim yapan bir görüştür.

Türkiye'de 12 Eylül'den sonra; devlet düşmanlığı artarak zirve yaptı.
"Vatan için, bağımsızlık için halk-millet için" mücadele ettiklerinine inanan devrimciler, ülkücüler, 12 Eylül sonrası, bazıları kullanıldıklarını bazıları da mücadelenin bedeli olarak zulme uğradıklarını gerekçe gösterip devletten öç almaya giriştiler. Devlete ve TSK ya olan güven erimeye başladı.

Küresel sermaye ve uzantıları yanı sıra küresel güçler tarafından cesaretlendirilen etnik azınlık milliyetcileri bu durumu bu süre içerisinde kendi lehlerine kullanmayı başardılar.

Devrimci-sosyalist, ülkücü, İslamcı maskelerini kullanarak Türk devletine ve Türke düşmanlığı bir ileri safhaya taşıdırlar. Devlet kurumlarında, siyasi partilerde, stk larda nufuz ederek, dışdan ve içden aldıkları destek ve güçle devleti yıkma ülkeyi parçalama noktasına getirdiler. "Derin" devletle mücadele ardına gizlenerek, devlet içinde devlet olmak için amansız bir mücadeleye şahit olduk. Bu mücadele hala sürmektedir!

Emek savunuculuğu adı altında emek düşmanlığı, özgürlük savunuculuğu adı altında tahrikcilik ve despotculuk, insan hakları savunuculuğu adı altında terör destekciliği yapan Türk solu (!) nihayetinde daha baskın bir despotluk ve dayatmanın sonucu olarak taşoranlaşıp, emperyalist sistemin ehlileştirilmiş eklentilerine dönüştüler. Böylece devrimciliği, sosyalistliği etnik milliyetcilerin bayrağı altında yapmaya indirgeyenler de özlerine dönmüş oldular.

"Devlet tehlikeli bir hizmetci, korkulacak bir efendidir! James M. Buchanan.

Türk insanı, devletine güvenir. Bilinç altında devletten korttuğu kadar Allahtan korkmaz!

Devlet demek, ordu-düzen, aşayiş-güvenlik, hizmet, adalet dagıtıcı demektir!

Türk insanının-milletinin nazarında "Devlet yanlış yapmaz!" 
Yanlış yapan, atanarak yada seçimle işbaşına gelen kişi, hükümettir.
Yanlış yapan cezalandırılır, görevini kötüye kullanmadan hizmet eden ödüllendirilir!

Aman durum Türkiye Devletin de böyle mi?

Başaranın değil ödüllendirilmek cezalandırıldığı, işkencelerin en beteri olan sürgünlerle süründürüldüğüne şahit olduk.

Milletin güvenliği, can mal ve namusunun korunması için görev esnasında ölen şehit düşen askerine, emniyetcisine, koruyucusuna sahip çıkmayan, sahip çıkanlarında susturulduğu bir Türkiye gerçeği ile karşı karşıya kalmak durumund akaln Türk insanın hala devletine sırtını dönmemişse ve medet umuyorsa hala bir ışık umudu var demektir!

Kendi ordusuna kumpas kuran, teröristini, narko-ticani örümcek ağını "yüksek demokrasinin" gereği sayan aydını-haini bol bir ülke ve millet olmanın cezası ne olabilir ki?

Can ve mal güvenlikleri tehlikeye girdiklerinde "Nerede bu devlet?" "Nerede polis, nerede asker?" diye ortalığı savaş alanına çevirenlerin düşman belledikleri TC Devletin koruyuculuk- güvenlik beklemeleri şizofrenik bir durum değil mi?

"Devletin ne dostu nede düşmanı vardır! Devletin çıkarları vardır!"

Normal şartlarda devlet " tehlikeli bir hizmetcidir" Sevecen, sosyal ve özgürlükcü yüzünü gösterir, Kin tutmaz afeder! Olaganüstü durumlarda "korkulacak bir efendidir" Acımasızdır, afetmez!

"Ya devlet başa ya kuzgun leşe!"

Iraklamadan, Suriye batağına saplanmadan, ülkemiz bölünüp etnik parçalara ayrılmadan, Anadolu yeniden daha büyük felaketleri yaşamadan kardeş kerdeşi kıymadan evvel bu Ortadoğu cehenneminden kurtulmak için DEVLET BAŞA diyoruz!

0
0
0
Yorum Yaz