Kurban Bayramı (!) nedir ne değildir!

2015-09-28 12:16:00
Kurban Bayramı (!) nedir ne değildir! |  görsel 1

KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU VE İMANLI OLSUN!
"Onların (kurbanların ) ne etleri ne de kanları Allah'a ulaşır. Fakat O'na sadece sizin takvanız ulaşır.'' Hacc Suresi 37 ayet.
Tasviri resimde insanlığa verilmek istenen mesaj; Allah’ın melek aracılığıyla gönderdiği koç; Allah’a iman eden, sözüne sadık kalıp biricik sevgili oğlu ismaili bile gözden çıkaracak kadar nefsini yenen Hz. İbrahim’e bir mükafatıdır! 
Iyi niyetle yapılan her işde hayır vardır! 
Kendi nefsinin tatmini için, savurganlık eden, hayvana eziyet ederek can alan kurban sahiplerinin ne niyetlerinde nede kurbanlarında hayır vardır! 
İnsanlığın üçte birinin açlık, yoksulluk, çektiği, yerinden yurdundan olup yollara düştüğü, çöllerde sırplanlara, denizlerde köpek balıklarına yem olduğu bu günlerde; insanın insana ettiği zulüm ve döktüğü kan ve aldığı can yetmiyormuş gibi , birde bunun üzerine milyonlarca hayvanın Kurban Bayramı dolaysıyla canının alınmasına ne kul razı olur nede Allah kabul eder. 
Ey Allah’a iman edenler! 
Onbinlerce müslümanın kanının akıtıltıdığı Müslüman corafyasında hiç olmazsa İBRETLİK OLSUN diye kan akıtıp hayvanda olsa can almayın!
Kurbanlarınızı-adaklarınızı canlı olmayan mal ve eşyalardan yiyecek içeceklerinizden yapın! 
Haramdan, haksız kazançdan, asalak yaşamdan kendinizi arındırınız!
Size sütünü, yününü, derisini vede etini bahşeden hayvanları telef edip israf etmeyin! 
Bir yoksulu bir parça et olmadan da doyurup giydirebilir, evinizde misafir edebilirsiniz!

0
0
0
Yorum Yaz