DÜNYA MAGA BÜYÜKLÜKDE FELAKETE SÜRÜKLENİYOR!

2015-04-26 22:13:00
DÜNYA MAGA BÜYÜKLÜKDE  FELAKETE SÜRÜKLENİYOR! |  görsel 1

BİZİM BİZE LAYIK GÖRDÜĞÜMÜZÜ EL BİLE GÖRMEDİ!
Elin komünisti bizim en fanatik milliyetcimizden daha milliyetcidir. 
Yıllar evvel eski solcu-devrimci olan Ermeni kökenli olduğunu bildiğim ( hapis yatmış, ülkücüsü, asalacısı, pkklisi ile haşır neşir olmuş, gayri meşru ilşikiler bulaşmış eski bir tanıdığa sormuştum. "Nedir bu Ermenilerin Ermenisoykırımı iddiası? Dediki o dönemdeki devletin fiziki anlamda bir soykırım planıda eylemide yok! Ancak Anadolu'da Ermeniyim diyen çok azkişi kaldı. Tehcirden sonra geri dönüş olmadı. Ermeni Diasporası bu durumu kültürel soykırım olarak değerlendiriyor Bu durumun Türkiye tarafından tanınmasını, tazminat ödenmesini ve toprak verilmesini istiyorlar." 
Okumayan, araştırmayan, sorgulamayan duyduğuna ve gördüğü her nesneye hemen inanan bir millet haline getirildik.
Mevcut siyasi iktidarın küresel odaklara verdiği sözünden kaynaklanan mecburiyetleri; adeta "Laik Türkiye Cumhuriyetinin mecburiyetleri" imiş gibi algılanır oldu.
Deyim yerinde ise üzerine deli gömleği giydirilmiş, her gelen tarafından tokatlanan bir orta oyuncusu olduk. 
Bu konuda; korodan ayrı farklı fikir beyan ettiğinizde; korounun elamanlarından bildik tek sesli bir tepki ile karşılaşıyoruz. "HAYIR DÜNYA DÜNMÜYOR! DÜNYA YUVARLAK DEĞİL DÜZ!" 
Farklı düşünmek, fikir beyan etmek, sorgulamak ırkçılık, faşistlik yapmakla itam ediliyor ve susturulmaya çalışılıyorsunuz! Dahada vahimi vicdansızlıkla, inkarcılıkla, itam ediliyorsunuz.
Bu dalga, 11 Eylül İkizkulelerin vurulmasının President BUSH başlattığı "ya onlardansınız ya bizdensiniz!" fetvasının ardindan yarattığı algının ne kadar etkili olduğunun göstergesi. Doğru yada gerçek birilerinin tekeline tekrar alınıyor. Tıpkı ortaçağ Avrupasında olduğu gibi. 
Küreselleşen dünyamızda; özgürlük, çoğulculuk, demokrasi, insanhakları adına estirilen rüzgar tek sesli, adeta bir tufan frekansında diğer cılız sesleri silip süpürüyor. 
Türke he türlü saldırı, suçlama serbest, ama savuma hakı yok!
Dünyada bir çok ülkenin parlementolarda aldığı siyasi karara bile itiraz edemeyecek, karşı fikir beyan ederse cezalandırılacak bir ETIK ve hukuk faşitlik-zorbalık değilse NE?
AKIL, VİCDAN, ADALET, İNSAN HAKKI BU ZİHNİYETİN NERESİNDE VAR? 
Bu zihniyetin insanlığı sürükleyeceği macera; DÜNYAYI NÜKLEER BİR FELAKETE GÖTÜRMEKTİR.

0
0
0
Yorum Yaz